Кафедра менеджменту, маркетингу і міжнародної логістики
Стажування, підвищення кваліфікації
Професійний розвиток викладачів передбачає безперервний процес набуття нових та вдосконалення раніше отриманих професійних та загальних компетентностей, необхідних для професійної діяльності, передбачає постійну самоосвіту та інші форми і види професійного зростання та може здійснюватися шляхом формальної та неформальної освіти, стажування, здійснення професійної діяльності тощо.
Метою підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників у ЧТЕІ ДТЕУ є їх професійний розвиток відповідно до державної політики у галузі освіти та забезпечення якості освіти. Науково-педагогічні працівники ЧТЕІ ДТЕУ можуть підвищувати кваліфікацію та проходити стажування в Україні та за кордоном (крім держави, що визнана Верховною Радою України державою-агресором чи державою-окупантом).
Підвищення кваліфікації – це навчання, направлене на підтримку і удосконалення професійного рівня, знань і умінь персоналу. Підвищення кваліфікації науково-педагогічних і педагогічних працівників може здійснюватися на підставі діючих угод про співпрацю ЧТЕІ ДТЕУ з зовнішніми партнерами (підприємствами, установами, організаціями), у т.ч. з закордонними.
Основними видами підвищення кваліфікації є:
- навчання за програмою підвищення кваліфікації, у тому числі участь у семінарах, практикумах, тренінгах, вебінарах, майстер-класах тощо;
- стажування.
Підвищення кваліфікації науково-педагогічних і педагогічних працівників відбувається згідно з планами, які схвалюються щорічно в установленому порядку вченою радою ЧТЕІ ДТЕУ, та затверджуються наказом директора ЧТЕІ ДТЕУ. Підвищення кваліфікації може здійснюватися як з відривом, так і без відриву від основної діяльності. Обсяг (тривалість) підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників у ЧТЕІ ДТЕУ установлюється в годинах та/або кредитах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи за накопичувальною системою. Обсяг підвищення кваліфікації науково-педагогічних і педагогічних працівників ЧТЕІ ДТЕУ протягом п’яти років не може бути меншим ніж шість кредитів ЄКТС. При цьому:
- Три кредити (90 годин) відведено на підвищення кваліфікації за дисциплінами, які викладає науково-педагогічний працівник;
- Три кредити (90 годин) складає науково-педагогічне підвищення кваліфікації, пов’язане із удосконаленням педагогічної майстерності.
Останнє підвищення кваліфікації (без відриву від освітнього процесу) працівники кафедри проходили в Сумському національному аграрному університеті з 9.11.22 р. по 22.12.22 р. Тема підвищення кваліфікації «Сучасні освітні інструменти викладання при формуванні індивідуальної навчальної траєкторії здобувача вищої освіти». Обсяг – 180год/6 кредитів.
На виконання пунктів 17 та 21 розділу II протокольного рішення № 2 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 06.02.2023 р. (реєстраційний № 4055/0/1-23 від 07.02.2023), листа Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 16.02.2023 № 02-2604/174-2 та з метою підвищення рівня обізнаності цивільного населення щодо ризиків, пов’язаних із поводженням із вибухонебезпечними предметами та листа МОНУ про проходження навчального онлайн-курсу за темою «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами» викладачі кафедри менеджменту, маркетингу та міжнародної логістики пройшли онлайн-курс «Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш!» на освітній онлайн-платформі «Зрозуміло» та отримали відповідні сертифікати.
Для кращого розуміння напрямів розвитку та популяризації культури академічної доброчесності серед колег та студентів викладачі кафедри пройшли курс «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів» та отримали відповідні сертифікати.
В рамках співпраці згідно підписаного договору з НIAS викладачі кафедри менеджменту, маркетингу і міжнародної логістики проходили груповий курс з управління стресом «Самодопомога плюс», за результатами якого отримали іменні сертифікати.