Майстер-клас «Сяйво Великодньої писанки»

Наближається одне з найбільших християнських свят – Великдень. Всі ми чекаємо його з великими надіями та сподіваннями на мир і спокій на нашій рідній землі.

До цього свята готуються заздалегідь, тому 24 квітня 2024 року працівники бібліотеки Тетяна Корольова і Надія Швайчук організували майстер-клас «Сяйво Великодньої писанки», оформили народознавчу книжкову виставку «Христос воскрес! Воскресне й Україна!», а також виставку «Писанковий дивосвіт Валентина Дудка», на якій представили велике розмаїття писанок, які він збирав протягом всього життя.

Любов Струтинська, старший викладач кафедри харчових технологій, готельно-ресторанного і туристичного сервісу, як модератор майстер-класу, допомогла присутнім доторкнутися до старовинних українських традицій через створення буковинської писанки. До мистецтва писанкарства долучилися як викладачі, так і студенти інституту спеціальностей «Харчові технології», «Готельно-ресторанна справа», «Менеджмент», серед яких - Анастасія Крецька, Каріна Мирон, Марія Микайло, Роксолана Крижановська, Лілія Білик, Марія Захарюк, Вероніка Кисилиця, Камілла Мамчий, Світлана Овсянюк. Створені писанки стануть окрасою великоднього кошика, а якщо ці писанки зроблені своїми руками, то їхня цінність примножується. Розпис писанки - це процес завжди індивідуальний, тому дівчата обирали ті візерунки, які символізують їхні бажання на найближчий рік, і таким чином створювали власний символ Великодня.

Учасниці майстер-класу із захопленням створювали свої писанки і результат перевершив сподівання. Під час майстер-класу присутні згадували цікаві історії, пов’язані з Великоднем, розповідали легенди про походження писанки та відомих місцевих писанкарів.

Майстер-клас «Сяйво Великодньої писанки»