Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету

Сертифікована система управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015

Засідання Вищої школи педагогічної майстерності
і професійного розвитку ЧТЕІ ДТЕУ




24 червня 2022 року відбулося засідання Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку ЧТЕІ ДТЕУ на тему «Обговорення пропозицій зовнішніх стейкголдерів щодо змісту освітніх програм підготовки здобувачів ЧТЕІ ДТЕУ».

Захід розпочала керівник Школи Алла Чорновол, яка наголосила на важливості співпраці закладів вищої освіти зі стейкголдерами. Це забезпечує постійне вдосконалення якості вищої освіти та підготовки фахівців за освітніми програмами. Також до учасників звернулася заступник директора Ірина Лошенюк, яка акцентувала увагу на важливості підготовки до акредитації освітніх програм, за якими провадиться освітня діяльність у ЧТЕІ ДТЕУ, та необхідності дотримання вимог НАЗЯВО щодо критеріїв, яким повинні відповідати учасники освітнього процесу.

В обговоренні заявленої тематики виступили представники інституту: Валентина Чичун, завідувач кафедри менеджменту, міжнародної економіки та туризму; Ольга Хитрова, доцент кафедри менеджменту, міжнародної економіки та туризму; Галина Полянко, начальник відділу навчально-методичної роботи акредитації та ліцензування.

Зі сторони стейкголдерів з пропозиціями щодо вдосконалення освітніх програм доповідали:

- Андрій Брязкало, директор ТОВ «Бізнес-центр «Буковина», голова ГО «Асоціація готельєрів м. Чернівці», стейкголдер ОПП «Готельний і ресторанний менеджмент» початкового (короткого) рівня вищої освіти. Зокрема, пан Андрій запропонував зменшити кількість вибіркових компонент, ввести до переліку обов’язкових компонент дисципліну психологічного спрямування, а також збільшити кількість годин на вивчення іноземних мов;

- Віктор Скрипник, керівник громадської спілки «Регіональна туристична організація «Гостинна Буковина», стейкголдер ОПП «Готельний і ресторанний менеджмент» початкового (короткого) рівня вищої освіти. Пан Віктор наголосив на необхідності введення до переліку обов’язкових компонент дисципліни «Історія України», включення у блок компонент за вибором здобувачів дисципліни, пов’язаної з безпекою туристичних послуг та збільшенні кількості дуальних лекцій із залученням практиків;

- Тетяна Гищук, адміністратор готелю «Писанка» (м. Коломия), яка запропонувала актуалізувати питання щодо особливостей ведення бізнесу суб’єктами готельного і ресторанного бізнесу у воєнний та поствоєнний періоди в розрізі вивчення дисциплін.

Після обговорення були прийняті та затверджені відповідні рішення, що стануть основою для розробки відповідних освітніх програм.

Наступним питанням з порядку денного було інформування слухачів школи про результати стажування Тетяни Брикової, доцента кафедри технології та організації готельно-ресторанного бізнесу ЧТЕІ ДТЕУ, у Харківському національному економічному університеті імені С. Кузнеця та провідній мережі готелів HVD (Болгарія), міжнародної туристичної компанії «Турал С» (Болгарія).

Тетяна Миколаївна поділилася досвідом, отриманим під час стажування, та акцентувала увагу на основних напрямах діяльності курортних готельно-ресторанних комплексів Болгарії у постковідний період та особливостях роботи з українським споживачем (зокрема, вимушених переселенців).

Щиро вдячні доповідачам, стейкголдерам і всім присутнім за ґрунтовні доповіді, співпрацю та активну участь у покращенні якості вищої освіти задля майбутньої перемоги та розвитку України в європейському середовищі.


Фотозвіт...




Засідання Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку ЧТЕІ ДТЕУ