Події
Круглий стіл «Енергія овочів та фруктів: механізм здоров’я людини»
25 квітня 2024 року кафедрою харчових технологій, готельно-ресторанного і туристичного сервісу ЧТЕІ ДТЕУ було проведено студентський круглий стіл «Енергія овочів та фруктів: механізм здоров’я людини».
На початку заходу заступник директора з науково-методичної роботи, міжнародних зв’язків та інноваційного розвитку, професор Василь Кифякзвернувся до учасників з вітальним словом та акцентував увагу на важливості й актуальності проблемних питань, які пропонуються до обговорення. Також до присутніх звернулася начальниця навчального відділу Ірина Мустеца, яка подякувала стейкголдерам за співпрацю, обмін практичним досвідом з метою підвищення якості освітнього процесу.
З відеопривітанням до студентства звернулася організаторка багатьох міжнародних кулінарних заходів в Україні, волонтерка Антоніна Захарова, яка подякувала студентству за цікавість до кулінарної справи й особисто подякувала Анатолію Вдовічену, директору ЧТЕІ ДТЕУ, за волонтерську діяльність.
Модератор круглого столу, доцент кафедри харчових технологій, готельно-ресторанного і туристичного сервісу Тетяна Незвещук-Когут представила доповідачів та зауважила, що захід відбувається у рамках науково-дослідної теми «Розвиток та впровадження міжнародної концепції Slow Food у сфері гостинності регіону».
Відповідно до програми круглого столу виступили:
- Водянчук Юрій Миколайович, завідувач Чернівецької філії Державної установи «Чернівецький обласний центр контролю профілактики хвороб МОЗ України», лікар з гігієни харчування, тема доповіді – «Особливості включення овочів та фруктів у меню харчоблоків при закладах освіти»;
- Майданський Василь Іванович, директор з виробництва соку прямого віджиму «ПАН СІК», тема доповіді – «Особливості виробництва натуральних яблучних соків без додавання цукру, ГМО, води та консервантів». Доповідь супроводжувалася дегустацією представлених соків;
- Лакуста Людмила Михайлівна, лікар-дієтолог, нутриціолог, член асоціації лікарів та психологів «Розлади харчової поведінки: терапія та превенція», тема доповіді – «Гармонізація харчування за рахунок збільшення в раціоні плодоовочевої продукції»;
- Басенко Світлана Василівна, кулінарний експерт, заступник голови ГО «Буковинська гільдія кулінарів» ГС «Український кулінарний союз», тема доповіді – «Використання овочів та фруктів в сучасній українській кулінарії»;
- Кируцак Анастасія Вячеславівна, студентка ІV курсу, ОС «бакалавр», ОП «Харчові технології» (науковий керівник – Незвещук-Когут Т. С.), тема доповіді – «Особливості споживання овочів та фруктів при різних системах харчування: особистий досвід зменшення ваги на 30 кг»;
- Бочарова Наталія Юріївна, студентка І курсу, ОС «магістр», ОП «Харчові технології» (науковий керівник – Романовська О. Л.), тема доповіді – «Користь та шкода смузі».
За результатами обговорення представлених доповідей було сформовано резолюцію круглого столу, яка передбачає впровадження отриманих результатів в освітній процес при підготовці фахівців за такими освітніми програмами, як «Харчові технології», «Готельно-ресторанна справа», «Готельно-ресторанний менеджмент».
Зустріч студентів ЧТЕІ ДТЕУ зі стейкголдером
у рамках проведення «Career Week-2024»
1 квітня 2024 року у рамках проведення «Career Week-2024» відбулася зустріч студентів Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ освітнього ступеня «бакалавр» спеціальностей «Облік і оподаткування» і «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» зі стейкголдером, заступником начальника управління з роздрібного бізнесу філії-Чернівецького обласного управління АТ «Ощадбанк» Інною Шовкопляс.
Метою зустрічі було створення умов для практичної підготовки, працевлаштування здобувачів вищої освіти та розвитку професійної кар’єри випускників ЧТЕІ ДТЕУ.
Захід організовано завідувачем кафедри Аллою Чорновол та доцентом кафедри фінансів, обліку і оподаткування Юлією Маначинською.
На початку зустрічі Алла Чорновол зазначила, що в умовах воєнного стану та відновлення економіки країни активізація встановлення та визначення перспективних напрямів взаємовигідної співпраці з установами банків є вкрай важливою в контексті визначення та забезпечення формування компетентностей фахівців відповідно до вимог ринку праці.
Під час заходу Інна Шовкопляс розповіла про особливості проходження практичної підготовки в банку та наявні вакансії в роздрібному бізнесі.
Щиро вдячні керівнику філії АТ «Ощадбанк» Володимиру Монзелевському за можливість проведення зустрічі та сподіваємося на продовження співпраці щодо подальшого працевлаштування випускників ЧТЕІ ДТЕУ за освітньою програмою «Фінансовий моніторинг та податковий менеджмент».
Виїзне інтегроване заняття на базі ГРК «Буковинська зірка»
20 березня 2024 року у рамках проведення Career Week – 2024 відбулося виїзне інтегроване заняття в лабораторії кафедри харчових технологій, готельно-ресторанного і туристичного сервісу ЧТЕІ ДТЕУ, яку відкрито на базі готельно-ресторанного комплексу «Буковинська зірка», зі студентами ОС «бакалавр» спеціальності «Харчові технології», «Готельно-ресторанна справа» та ОС «магістр» спеціальності «Харчові технології». Захід організовано завідувачем кафедри Каріною Паламарек та завідувачем навчальних лабораторій Анастасією Паращук.
Каріна Паламарек представила керуючу комплексу, випускницю кафедри та зовнішнього стейкголдера Ганну Якобець та зазначила, що досвід важких років пандемії COVID-19 та воєнного стану в Україні загартували усіх представників сфери гостинності. Про це свідчать показники діяльності за 2023 рік, а також стабілізація ринку, переорієнтація на внутрішнього туриста, зміна концепції регіонів. Проте відбулося посилення «кадрового голоду».
З Ганною Якобець та адміністратором комплексу пані Тетяною відбулось відверте, ділове і професійне спілкування зі здобувачами вищої освіти інституту. Спікери презентували власне підприємство, ознайомили студентів із програмами стажування, пропозиціями проходження практики та можливостями працевлаштування.
Пані Тетяна провела динамічний тренінг-дискусію зі студентами з питань готельного та ресторанного обслуговування, організації заходів, укладення та реалізації розважальної програми, особливостей розрахунку, пакета лояльності для клієнтів з метою подовження терміну перебування гостей на більш тривалий термін, ціноутворення тощо.
Пані Ганна просто й доступно пояснювала усі тонкощі діяльності, наводила конкретні приклади, називала ціни й відверто ділилася секретами бізнесу. Вона зазначила, що прозора конкуренція вітається.
Ознайомлення з готельно-ресторанним комплексом «Буковинська Зірка» є важливим практичним доповненням до вивчення профільних освітніх компонент, а також подальшого працевлаштування здобувачів. А приклад успішного бізнесу у секторі, що розвивається в надзвичайно складних умовах, став справжнім скарбом для наших студентів.
Дякуємо адміністрації готельно-ресторанного комплексу «Буковинська зірка» за теплий прийом, за можливість присвятити чотири години свого часу та зорганізувати певні локації комплексу для проведення цілої низки заходів, а також за сприяння підвищенню якості практичної складової навчального процесу підготовки високваліфікованих фахівців сфери гостинності.
Виїзна лекція-тренінг «Фінансовий моніторинг банківських операцій»
20 березня 2024 року в рамках Всесвітнього тижня грошей 2024 (Global Money Week (GMW) для студентів Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ було проведено виїзну лекцію-тренінг «Фінансовий моніторинг банківських операцій» зі стейкголдером, заступником начальника управління з мікро-, малого та середнього бізнесу філії-Чернівецького обласного управління АТ «Ощадбанк» Наталією Гержецькою.
Її організатором стала доцент кафедри фінансів, обліку і оподаткування Юлія Маначинська.
На заході були присутні заступник начальника управління з роздрібного бізнесу філії-Чернівецького обласного управління АТ «Ощадбанк» Інна Шовкопляс, завідувачка кафедри фінансів, обліку і оподаткування, д.е.н., професорка Алла Чорновол та студенти освітнього ступеня «бакалавр» спеціальностей «Облік і оподаткування», «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» та освітнього ступеня «магістр» спеціальності «Фінансовий моніторинг та податковий менеджмент».
На початку зустрічі Юлія Маначинська представила гостю, зазначила, що вона є випускницею ЧТЕІ ДТЕУ та згадала про етапи її кар’єрного росту як фахівця у сфері обліку, фінансів та оподаткування.
Під час заходу Наталія Олегівна розповіла про важливість фінансового моніторингу, як діяльності із виявлення незаконно отриманих доходів та запобігання фінансуванню тероризму.
Спікерка звернула увагу студентів на те, що НБУ встановлює для банків та небанківських установ вимоги щодо протидії відмиванню незаконно отриманих доходів та перевіряє їх дотримання.
Із заключним словом виступила Алла Олегівна, яка висловила щиру вдячність лекторці Наталії Гержецькій за надзвичайно цікаву та актуальну інформацію та сподіваємося на подальшу співпрацю щодо практичної підготовки фахівці за освітньою програмою «Фінансовий моніторинг та податковий менеджмент» задля розквіту економіки нашої країни.
Презентація міжнародної практики та стажування
22 лютого 2024 року відбулася традиційна зустріч студентів 2 та 3 курсів Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ з компанією Algoos Study Work and Travel, яку представляла Ірина Тайчук.
Модератор зустрічі - керівник Центру розвитку кар’єри, практичної підготовки та працевлаштування студентів і випускників ЧТЕІ ДТЕУ Андрій Круглянко.
Пані Ірина презентувала можливості проходження практичної підготовки та стажування студентів у готельно-туристичній та транспортній сферах бізнесу Греції та Кіпру на 2024 рік. Майбутні менеджери, маркетологи та економісти активно зацікавились пропозиціями: задавали запитання, ділилися власним досвідом перебування та роботи за кордоном. Найбільше запитань задавали щодо «мовних» умов стажування та можливостей подорожувати під час роботи, а також пролонгації стажування і подальшого працевлаштування.
Студентський круглий стіл
«Сучасні соціально-економічні напрями розвитку
складових бізнесу в умовах воєнного стану»
22 лютого 2024 року на базі ЧТЕІ ДТЕУ відбувся студентський круглий стіл на тему «Сучасні соціально-економічні напрями розвитку складових бізнесу в умовах воєнного стану» за участю студентів освітніх ступенів «молодший бакалавр» та «бакалавр» спеціальностей «Менеджмент» та «Харчові технології», членів Наукового товариства молодих учених і студентів ЧТЕІ ДТЕУ та викладачів кафедр. Запрошеним гостем став стейкголдер Ігор Меруцано, головний менеджер ресторану Flora Club.
Під час проведення заходу відбулося обговорення таких актуальних питань, як: роль релокаційних підприємств на Буковині у воєнний період, особливості українського бізнесу в умовах війни, управління маркетинговими інструментами в діяльності підприємства, роль корпоративної культури у сучасному бізнес-середовищі, роль неформальних команд на підприємстві у воєнний час, інноваційні виклики в процесі євроінтеграції, особливості бізнес-середовища на прифронтових територіях.
Модератор заходу – к.е.н., старший викладач кафедри менеджменту, маркетингу і міжнародної логістики Валерія Пенюк.
З вітальним словом виступили Василь Кифяк, д.е.н., професор, заступник директора ЧТЕІ ДТЕУ, та Ігор Меруцано, головний менеджер ресторану Flora Club.
На засіданні з доповідями виступили: студент 3 курсу спеціальності «Управління бізнесом» Данило Вдовічен - про роль релокаційних підприємств на Буковині у воєнний період (науковий керівник – Юлія Урсакій); студентка 2 курсу спеціальності «Готельно-ресторанний менеджмент» Вікторія Тодераш - про особливості українського бізнесу в умовах війни (науковий керівник – Валерія Пенюк); студент 2 курсу спеціальності «Маркетинг» Ніколай Вірста - про управління маркетинговими інструментами в діяльності підприємства (науковий керівник – Валентина Чичун); студентка 1 курсу спеціальності «Готельно-ресторанний менеджмент» Діана Синкумамі - про роль корпоративної культури у сучасному бізнес-середовищі (науковий керівник – Галина Долга); студент 3 курсу спеціальності «Управління бізнесом» Вадим Мироняк - про роль неформальних команд на підприємстві у воєнний час (науковий керівник – Юлія Урсакій)4 студентка 3 курсу спеціальності «Управління бізнесом» Кароліна Гуцуляк - про інноваційні виклики в процесі євроінтеграції (науковий керівник – Оксана Верстяк); студент 3 курсу спеціальності «Харчові технології» Кирило Арнаутов - про особливості бізнес-середовища на прифронтових територіях (науковий керівник – Юлія Урсакій).
До обговорення долучились стейкголдер, студенти та викладачі кафедри.
За результатами науково-практичних дискусій визначено, що криза створює поряд із загрозами також можливості розвитку для бізнесу незалежно від типу самої кризи. Зокрема, з’являються у підприємств додаткові ресурси для функціонування в умовах кризи за рахунок внутрішньо переміщених осіб та релокованих підприємств.
Обговорення освітньої програми
спеціальності «Харчові технології»
19 лютого 2024 року відбулася робоча зустріч науково-педагогічного колективу кафедри харчових технологій, готельно-ресторанного і туристичного сервісу ЧТЕІ ДТЕУ з Оксаною Андріївською, директором сімейної кавʼярні «AB Coffee», яка є випускницею та зовнішнім стейкголдером кафедри.
Метою зустрічі було обговорення сучасних вимог ринку праці, основних вимог роботодавців до персоналу та удосконалення ОП спеціальності «Харчові технології» освітніх ступенів «молодший бакалавр», «бакалавр», «магістр».
У процесі обговорення Оксана Сергіївна підкреслила, що здобувачі ОП спеціальності «Харчові технології» мають змогу отримати належну теоретичну та практичну підготовку завдяки збалансовано підібраним освітнім компонентам, як обов’язковим, так і вибірковим. На думку стейкголдера, визначені у програмі компетентності відповідають сучасним запитам фахової підготовки на ринку праці.
Відгуки і пропозиції зовнішнього стейкголдера слугують основою для вдосконалення змісту та якості підготовки здобувачів вищої освіти кафедри.
Профорієнтаційна робота
З метою популяризації Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ 8 лютого 2024 року кафедрою фінансів, обліку і оподаткування було проведено профорієнтаційну роботу зі студентами коледжів м. Чернівців та Чернівецької області в рамках засідання студентського круглого столу «Цифрові технології обліку, аналізу та аудиту в контексті відбудови економіки України».
Під час проведення онлайн-зустрічі завідувачка кафедри, професор Алла Чорновол, доценти Конон Багрій, Сергій Рилєєв та Юлія Маначинська розповіли майбутнім випускникам про спеціальності та освітні програми, за якими здійснюється підготовка фахівців у Чернівецькому торговельно-економічному інституті Державного торговельно-економічного університету. Студентам Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну, Відокремленого структурного підрозділу «Кіцманський фаховий коледж» Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» і Чернівецького фахового коледжу бізнесу та харчових технологій надали інформацію про цікаве студентське життя, а також окреслили перспективи працевлаштування після закінчення навчання.
Дякуємо заступнику директора з виховної роботи Анжелі Мельничук та голові циклової комісії обліково-економічних дисциплін Олені Колот з Чернівецького фахового коледжу бізнесу та харчових технологій; Людмилі Мамаєвській, завідувачці відділення №2, викладачу економічних дисциплін, спеціалісту вищої категорії Відокремленого структурного підрозділу «Кіцманський фаховий коледж» Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» та викладачам обліково-фінансових дисциплін Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну Наталці Кучінік та Ользі Залевській за можливість проведення профорієнтаційного заходу. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!
Лекція-екскурсія на тему
«Затребуваність фахівців з обліку та фінансів на ринку праці: реалії сьогодення»
24 листопада 2023 року для студентів кафедри фінансів, обліку і оподаткування ЧТЕІ ДТЕУ організовано лекцію-екскурсію на тему «Затребуваність фахівців з обліку та фінансів на ринку праці: реалії сьогодення», яка відбулася за участю стейкголдера, начальника відділу кар’єрного консультування Юлії Булавки у Чернівецькій міській філії Чернівецького обласного центру зайнятості.
На початку заходу Юлія Миколаївна розповіла про основні напрями роботи Чернівецької міської філії Чернівецького обласного центру зайнятості. Студенти мали можливість побачити, як здійснюється пошук роботи та реєстрація безробітних у службі зайнятості, а також як працює відділ рекрутингу та відділ кар’єрного консультування.
Під час лекції-екскурсії стейкголдер наголосила на високій затребуваності фахівців з обліку та фінансів на ринку праці, адже однією з їхніх переваг є універсальність. Станом на сьогодні в базі вакансій Чернівецької міської філії ЧОЦЗ є понад 35 вакантних посад бухгалтерів та фінансистів із заробітною платою від 10 до 25 тис. грн.
На завершення лекції-екскурсії заступник завідувача кафедри фінансів, обліку і оподаткування Конон Багрій зазначив, що у ЧТЕІ ДТЕУ освітньо-професійні програми для майбутніх фахівців з обліку та фінансів побудовані таким чином, щоб випускники володіли знаннями й особливостями різних сфер діяльності – малого бізнесу, банківських установ, страхових компаній, торгівлі, сільського господарства, переробної галузі, сфери обслуговування, державного сектору. Надалі випускники-бакалаври мають можливість продовжити навчання на другому (магістерському) рівні за новою освітньо-професійною програмою «Фінансовий моніторинг та податковий менеджмент».
Організація освітнього процесу для магістрів за участю стейкголдера
20 листопада 2023 року для студентів спеціальностей «Маркетинг» та «Менеджмент» ОС «магістр» проведено практичний семінар «Успішні кроки для лідерства: просування власного бізнесу». Спікерка – Ілона Бодян, власниця бренду весільних та вечірніх суконь «Paradise Dresses».
Модератором вебінару стала заступниця директора Ірина Лошенюк.
Під час семінару пані Ілона розповіла про основні виклики, з якими стикнулося її підприємство у зв’язку з повномасштабним вторгненням, про переорієнтацію ринку на європейський напрямок, а також про відповідальність лідера за команду, партнерів, постачальників та споживачів у важкі часи невизначеності. Досить широко пані Ілона обґрунтувала важливість підтримки та забезпечення нормального психологічного клімату всередині трудового колективу з боку керівника.
Загалом, семінар проходив у дискусійній атмосфері, студенти активно висловлювали свою позицію, задавали спікерці запитання.
Щиро вдячні Вам, пані Ілоно, за практичні поради та рекомендації. Ваш досвід є прикладом мотивації як для студентів, так і для підприємців. Сподіваємося на подальші спільні заходи з метою обміну досвідом та підвищення якості освітніх послуг.
XІ Буковинський студентський фестиваль науки
9-10 листопада 2023 року Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету проводить XІ Буковинський студентський фестиваль науки у змішаній формі (онлайн та офлайн). Цього року фестиваль набув не тільки всеукраїнського, а й міжнародного рівня. Сьогодні учасниками фестивалю стали студенти не лише Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ і Чернівецького фахового коледжу технологій і дизайну, а й Міжнародного гуманітарного університету (м. Одеса) та нашого закордонного партнера – Сучавського університету імені Штефана чел Маре з Румунії.
Мета фестивалю – інтеграція науки і підприємництва, отримання студентами навичок трансформування наукових ідей у комерційно успішні бізнес-проєкти.
Заступник директора з науково-методичної роботи, міжнародних зв’язків та інноваційного розвитку ЧТЕІ ДТЕУ, д.е.н., професор Василь Кифяк привітав учасників і зазначив, що фестиваль є тим трампліном, який може дати якісний стрибок у майбутнє розумним, креативним і підприємливим студентам у повоєнній Україні, коли місто розвиватиметься швидкими темпами.
Від імені Сучавського університету ім. Штефана чел Маре (Румунія) висловила привітання д.е.н., професор, декан факультету економіки та державного управління Кармен Настасе. Вона побажала нам плідної роботи та висловила сподівання на приємну особисту зустріч, адже другий день фестивалю, 10 листопада, буде проводитись у м. Сучаві (Румунія). Проєкти студентів їхнього закладу також представлені на фестивалі.
Для об’єктивного оцінювання студентських робіт було запрошено компетентне журі, у складі якого:
- Михайло Хмелевський, начальник управління інвестиційного розвитку та зовнішньоекономічних відносин Департаменту регіонального розвитку Чернівецької обласної військової адміністрації (голова журі);
- Руслана Сідляр, начальник управління економіки і торгівлі Департаменту соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради;
- Інна Шовкопляс, заступник начальника філії – Чернівецького обласного управління АТ «Ощадбанк»;
- Людмила Столяр, к.е.н., доцент, заступник генерального директора з обліку, фінансів та статистики, головний бухгалтер ТДВ «Чернівецький хімзавод»;
- Марія Іглінська, директор кав’ярні «МЕРІ БІ».
У першій частині фестивалю студенти представляли власні бізнес-проєкти, серед яких найкращими було визнано:
- Food truck «MAMALIGA» Марини Кобрак, ЧТЕІ ДТЕУ (науковий консультант – Валерія Пенюк) – І місце;
- «Бережи себе» Андрія Забурмехи, Інни Бирзу, ЧТЕІ ДТЕУ (науковий консультант – Тетяна Незвещук-Когут) – ІІ місце;
- «Реалізація методики М. Монтессорі для навчання дітей, постраждалих внаслідок воєнних дій» Дарії Перегині, Міжнародний гуманітарний університет, м. Одеса (науковий консультант – Марина Балджи) – ІІІ місце;
- «Food Bank – інструмент соціального захисту населення» Христини Іфтімійчук, Чернівецький фаховий коледж технологій та дизайну (науковий консультант – Сергій Котельбан) – ІІІ місце.
У другій частині до уваги присутніх були представлені студентські наукові дослідження. 1 місце зайняла Марія Фірчук з роботою «Відновлення бухгалтерського обліку основних засобів на релокованих і звільнених з окупації підприємствах» (науковий консультант – Ірина Мустеца).
2 місце виборов Володимир Балдис з дослідженням «Безпека як фактор конкурентоспроможності підприємств готельного бізнесу» (науковий консультант – Тетяна Незвещук-Когут).
3 місце здобули Аделіна Конська, Галина Фербей, Марія Фірчук з роботою «Автоматизація бухгалтерського обліку для забезпечення ефективної діяльності підприємства в сучасних умовах існування бізнесу в Україні» (науковий консультант – Сергій Рилєєв).
Переможці отримали грошові винагороди, сувенірні подарунки та сертифікати від спонсорів інституту.
Щиро вітаємо переможців та бажаємо їм подальших звершень, а також реалізації запропонованих ідей та проєктів!
Майстер-клас на тему «Професія «Бармен»
2 листопада 2023 року у рамках діяльності Школи бармена (керівниця – доцент Тетяна Брикова) для студентів спеціальності «Харчові технології» було проведено майстер-клас на тему «Професія «Бармен». Приготування топ-коктейлів» барменом Євгенієм Скрипником на базі готельно-ресторанного комплексу «Victoria Deluxe» та ресторану «Noël».
Під час майстер-класу бармен Євгеній цікаво розповідав студентам про історію виникнення професії бармена, як з'явились назви коктейлів і способи їх приготування. Також пан Євгеній звернув увагу, що бармен – це не просто фахівець, який знає велику кількість рецептів напам'ять і всі тонкощі міксології, це тонкий психолог, чуйний друг і носій барних історій та легенд. Позиція головної людини бару містить у собі неймовірну алхімію знань, почуттів та дій.
Пан Євгеній продемонстрував техніку приготування топкоктейлів, які зараз популярні серед відвідувачів їхнього закладу. Учасники заходу мали змогу самостійно їх приготувати, при цьому навчитися правильно використовувати шейкер, барну ложку, джигер, барне сито, стрейнер, гейзер, щипці, мадлер, ніж сомельє тощо.
Щиро вдячні стейкголдеру Євгенію Скрипнику за надану можливість проведення цікавого майстер-класу на базі закладу, співпрацю у наближенні освітнього процесу до практичних умов, професіоналізм та невеличку подорож до магії барного мистецтва!
Гостьова лекція: «ІТ в менеджменті підприємств в умовах воєнного стану»
Для студентів для студентів ОС «магістр» всіх спеціальностей знову була проведена гостьова лекція за участю провідних фахівців-практиків.
Цього разу висвітлювалася актуальна тема «ІТ в менеджменті підприємств в умовах воєнного стану». Спікери - Володимир Долгий, автор проекту «Smart Village», експерт з електронного урядування, директор ТОВ «Smart IT» та Артем Кулібаба, провідний фахівець з розробки програмного забезпечення ТОВ «Нові продукти Україна».
У ході заняття обговорювалось важливість інформаційних технологій у сучасному менеджменті підприємств, розглядались важливості інформаційних технологій для забезпечення безпеки, комунікації та управління військовим станом. Спікери розповіли про методи і технології захисту інформації в умовах загрози кібератак і військових конфліктів.
Дана лекція надала слухачам розуміння того, як інформаційні технології можуть бути використані для забезпечення безпеки, стійкості та ефективності підприємств у складних умовах воєнного стану.
Колектив ЧТЕІ ДТЕУ щиро вдячний Володимиру Долгому та Артему Кулібабі за співпрацю та обмін досвідом. Сподіваємося на подальші спільні науково-практичні та освіті заходи з метою підвищення якості освітнього процесу.
Зустріч зі стейкголдером у рамках проведення «Career Week – 2023»
30 жовтня 2023 року в рамках проведення «Career Week – 2023» пройшла чергова зустріч студентів 1-3 курсів ЧТЕІ ДТЕУ з Наталією Гуцул, стейкголдером, керівником Чернівецького Головного відділення Південно-Західного макрорегіонального управління АТ КБ ПриватБанк.
Захід відбувся за організації Центру розвитку кар’єри, практичної підготовки та працевлаштування студентів і випускників та його керівника Андрія Круглянка.
На початку заходу Ірина Лошенюк, заступник директора ЧТЕІ ДТЕУ представила гостю, а також озвучила мету і завдання зустрічі.
Загалом, заходи із представниками Приватбанку завжди вирізняються цікавістю, насиченістю, оригінальністю та корисністю для студентів. Ця зустріч не стала винятком. Наталя Гуцул розповіла не лише про роботу банку, але й про економіку, яка пов’язана з нашим буденним життям. Пані Наталя акцентувала увагу передусім на тому, як розумно витрачати та грамотно заощаджувати, а також розповіла про можливості для старту кар’єри у Приватбанку, про вимоги до претендентів, про очікування професійних компетентностей від них тощо.
Студенти активно включилися в дискусію, запитували і про банк, і про особисту кар’єру пані Наталії, про правила заощадження особистих коштів тощо.
На завершення заходу пані Наталія поділилася враженнями і високо оцінила активність та допитливість студентів ЧТЕІ ДТЕУ, висловила сподівання, що зустріч була корисною для обох сторін.
Х-ий Благодійний фестиваль-ярмарок «Свято Гарбуза»,
встановлення національного рекорду України
27 жовтня 2023 року у Чернівецькому торговельно-економічному інституті ДТЕУ відбувся Х-й (ювілейний) Благодійний фестиваль-ярмарок «Свято Гарбуза».
Десятий рік поспіль ЧТЕІ ДТЕУ збирає всю велику й дружню родину для того, щоб з самого серця Буковинського краю – міста Чернівців - показати велич української культури та гастрономії, духовне багатство, міць, силу та єдність українського народу. А ще для того, щоб надати можливість студентам, співробітникам та всім охочим продемонструвати свої особисті здібності з приготування, оформлення та реалізації страв, кулінарних і кондитерських виробів з гарбуза, а також долучитися до благодійності.
Цього року «Свято Гарбуза» у Чернівецькому торговельно-економічному інституті ДТЕУ був особливим. За ініціативою директора інституту Анатолія Вдовічена було встановлено та зафіксовано РЕКОРД УКРАЇНИ з найбільшої кількості страв з гарбуза, представлених на одній локації!
454 страви, приготовлених з гарбуза на одній локації, - саме такий результат зафіксовано представником Національного реєстру рекордів України Павлом Горішевським.
Серед гостей, які засвідчили новий рекорд України, були:
- Юлія Грицку-Андрієш, заступниця голови Чернівецької обласної військової адміністрації;
- Михайло Хмельовський, начальник управління інвестиційного розвитку зовнішньо-економічних відносин ЧОВА;
- Петро Брижак, начальник відділу супроводу реформ та аудиту місцевих програм Чернівецької обласної ради;
- Дарія Сонячна, радниця голови Державного агентства розвитку туризму України;
- Наталія Сабадаш, начальник відділу у справах сім’ї та молоді Чернівецької міської ради;
- Михайло Кравченко, доктор технічних наук, професор кафедри технології та організації ресторанного господарства Державного торговельно-економічного університету, м. Київ;
- Андрій Козак, директор Бурштинського торговельно-економічного коледжу Державного торговельно-економічного університету;
- Галина Божик, директорка Чернівецького фахового коледжу бізнесу та харчових технологій.
Також до свята долучилися співробітники, викладачі та студенти ЧТЕІ ДТЕУ, Чернівецького вищого комерційного училища, Чернівецького фахового коледжу бізнесу та харчових технологій, пересічні чернівчани та гості міста.
Відкриття та урочисті заходи з нагоди «Свята Гарбуза» супроводжувалися патріотичними піснями «Молитва за Україну», «Україна», попурі пісень буковинських авторів у виконанні академічного філармонійного камерного хору «Чернівці» під керівництвом Заслуженої діячки мистецтв України Надії Селезньової.
Продовжилося «Свято Гарбуза» ярмарком гарбузових смаколиків, кошти від реалізації яких будуть передані для потреб наших захисників.
Бережімо українське, примножуємо здобутки, наближаємо Перемогу!
Слава Україні!
Презентація міжнародного стажування
від компанії «Travel Study Work»
26 жовтня 2023 року для студентів Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ була проведена зустріч із представниками міжнародної рекрутингової компанії «Travel Study Work» щодо можливостей проходження міжнародних стажувань та закордонної практики у закладах сфери ХоРеКа Туреччини, Греції, Кіпру, Словаччини та Болгарії.
Директорка компанії «TWS» Руслана Жовтані представила здобувачам можливості отримання практичного досвіду на різних посадах у Туреччині та Греції, розповіла про зимовий та літній сезони 2024 року.
Менеджер з персоналу Валерій Болкун розповів про перспективи та можливості роботи студентів, а також зауважив, що отримані навички будуть необхідні та затребувані для сфери гостинності після перемоги. Також учасникам зустрічі були презентовані всі побутові та фінансові умови стажування, гарантії та додаткові можливості щодо кар’єрного зростання.
На зустрічі також були присутні керівник Центру розвитку кар’єри, практичної підготовки та працевлаштування студентів і випускників ЧТЕІ ДТЕУ Андрій Круглянко, начальник навчального відділу Ірина Мустеца, гаранти освітніх програм «Готельно-ресторанна справа», «Харчові технології», «Менеджмент» і «Туризм».
На заході обговорювалися також такі питання, як необхідність посилення комунікаційних навичок здобувачів, знання мов, розвиток soft skills.
Щиро дякуємо Руслані Жовтані та Валерію Болкуну за співпрацю, інформування та забезпечення можливості студентам ЧТЕІ ДТЕУ вдосконалювати свої компетентності на базі найкращих готельних комплексів зарубіжних країн! Такі зустрічі консолідують наукову та бізнесову спільноти, сприяють обміну досвідом, відкривають нові перспективи та можливості для розвитку індустрії туризму і гостинності Буковини та України.
Майстер-клас на тему «Організаційно-правові форми підприємництва»
25 жовтня 2023 року у ЧТЕІ ДТЕУ для студентів 2 курсу спеціальностей «Міжнародна логістика», «Менеджмент» та «Маркетинг» у рамках вивчення з дисципліни «Основи підприємництва» відбувся майстер-клас на тему «Організаційно-правові форми підприємництва» (лектор – доцент Андрій Круглянко).
Майстер-клас провели адвокат, голова Адвокатського об’єднання «Західна правозахисна група» Олена Зайцевата і адвокат Юлія Комкова.
Під час заходу спікери розкрили такі проблемні питання:
- основні види організаційно-правових форм підприємництва в Україні, їхні особливості та переваги;
- допомога у виборі організаційно-правової форми підприємництва, яка найкраще відповідає власним потребам та цілям;
- юридичні аспекти створення та реєстрації підприємств в Україні;
- права, обов’язки та відповідальність підприємців в Україні.
Крім того, адвокати надали студентам практичні поради щодо вибору організаційно-правової форми підприємництва, створення та реєстрації підприємства, а також захисту прав та інтересів підприємців.
Майстер-клас був корисним для студентів, серед яких - значна кількість майбутніх підприємців. Він допоміг їм отримати базові знання про організаційно-правові форми підприємництва в Україні та юридичні аспекти підприємницької діяльності.
Щиро дякуємо спікеркам за змістовну інформацію та співпрацю!
Презентація закордонної практики в Італії
24 жовтня 2023 року для студентів ЧТЕІ ДТЕУ була організована зустріч з Анатолієм Полосіним, генеральним секретарем Асоціації U.C.M. Italy щодо можливості проходження закордонної практики.
Організатор – керівник Центру розвитку кар’єри, практичної підготовки та працевлаштування студентів і випускників ЧТЕІ ДТЕУ Андрій Круглянко.
На зустрічі були презентовані пропозиції та умови проходження літньої практики в Італії від Асоціації UCM – Progetto inclusione cucina Italiana - Euroest на різних підприємствах готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Італії.
Анатолій Полосін розповів про обов’язки практикантів, умови проживання, харчування та побуту, а також зазначив, що основна діяльність Асоціації UCM Italy зосереджена на популяризації традицій і культури південноіталійської кухні, гостинності та туризму, а також просуванні відомих продуктів цієї території в усьому світі.
У свою чергу Андрій Круглянко наголосив на перевагах практики в Італії залежно від місця її проходження, звернув увагу на можливість вивчення італійської мови до початку проходження практики та отримання сертифіката після її проходження, який визначає отриману кваліфікацію практиканта та його набуті компетентності.
Також для студентів були презентовані результати проходження літньої закордонної практики 2023 року студентами ЧТЕІ ДТЕУ, яким напередодні уже були вручені відповідні сертифікати. Це свідчить про те, що багаторічна плідна співпраця Інституту з Асоціацією вже давно сформувала дружні відносини між партнерами і створила впевненість у подальших взаємовигідних спільних планах та заходах!
Вручення сертифікатів
за підсумками мижнародного стажування в Італії
23 жовтня 2023 року відбулось урочисте нагородження сертифікатами студентів 3 та 4 курсів спеціальності «Харчові технології» Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ, які проходили практичну підготовку на базі Асоціації «U.C.M. Italy» (Італія) з 22.05.2023 р. по 30.09.2023 р. Сертифікати вручали д.е.н., професор Василь Кифяк та президент Асоціації шеф-кухарів Середземномор’я і «U.C.M. Italy» Паоло Брешіа.
Сертифікат 3 (вищого) рівня отримали Вікторія Олексюк та Швець Крістіна, 2 (середнього) рівня – Іванна Костиник, 1 рівня – Анастасія Томко. Бажаємо нашій талановитій молоді подальших успіхів у професійній діяльності та щиро вдячні п. Паоло за багаторічну співпрацю та підтримку у формуванні фахових компетентностей студентів.
Зустріч представників бренду Bacara Coffee зі студентами ЧТЕІ ДТЕУ
17 жовтня 2023 року у рамках проведення «Career Week-2023» відбулася зустріч представників бренду Bacara Coffee зі студентами 1 і 2 курсів спеціальностей «Менеджмент» і «Маркетинг» ЧТЕІ ДТЕУ. Захід відбувся у рамках роботи наукового гуртка «Маркетолог».
У зустрічі взяли участь Антон Фесенко, HR-директор компанії Bacara Coffee, Ольга Карлійчук – HR-менеджер компанії, Анна Кудрявцева – HR-менеджер.
Ірина Лошенюк, заступниця директора ЧТЕІ ДТЕУ, на початку заходу представила гостей і підкреслила важливість залучення стейкголдерів до освітнього процесу, особливо не тільки як потенційних роботодавців, але й як безпосередніх його учасників, які демонструють своє бачення вимог до сучасного працівника, окреслюють його основні та бажані компетентності.
Андрій Круглянко, керівник Центру розвитку кар’єри, практичної підготовки та працевлаштування студентів і випускників ЧТЕІ ДТЕУ, звернув увагу на зміщення акцентів у підготовці фахівців у бік дедалі більшого залучення фахівців-практиків до освітнього процесу, проведення зустрічей-презентацій, зустрічей-тренінгів, як на базі інституту, так і на стороні роботодавців.
Ключовими темами розмови стали презентація напрямів роботи Bacara Coffee, опис наявних вакансій, підходів до пошуку, набору, навчання та адаптаційного супроводу нових працівників. Були розкриті такі мотиваційні інновації компанії, як поїздки на конкурси бариста, фестивалі кави, зокрема й міжнародні, тощо.
Значний інтерес у студентів викликали історія бренду, фінансові показники діяльності, перспективи кар’єрної траєкторії, зокрема і горизонтальної. Студенти зацікавилися презентованими можливостями, задавали запитання, ділилися власним досвідом, обговорювали, яким чином можна реалізувати досягнення власних цілей, працюючи у Bacara Coffee, і за допомогою яких конкретних посад та обов’язків можна знайти роботу відповідно до індивідуальних уподобань.
Результатами зустрічі стали поглиблене розуміння студентами особливостей практичної підготовки та домовленість у найближчій перспективі провести додаткову зустріч з Bacara Coffee.
Лекція зі стейкголдером «Діяльність ТРЦ «Екватор» в умовах війни»
16 жовтня 2023 року для студентів другого курсу ЧТЕІ ДТЕУ проведено лекцію-бесіду на тему «Діяльність ТРЦ «Екватор» в умовах війни». Лектор – керуючий ТРЦ «Екватор» Ілля Грицюк. Захід організовано кафедрою фінансів, обліку і оподаткування. Модератори – д.е.н., професор Алла Чорновол та к.е.н., доцент Юлія Табенська.
З вітальним словом виступила завідувач кафедри фінансів, обліку і оподаткування Алла Чорновол, яка акцентувала увагу на актуальності теми лекції-бесіди, адже останні півтора року стали для торговельних центрів України справжнім випробуванням на стійкість.
Ілля Грицюк звернув увагу учасників на той факт, що повномасштабне вторгнення суттєво змінило купівельну активність громадян: українці почали більше економити та рідше купувати, зосередившись на основних потребах, як-от харчі та медичні товари. Незважаючи на складну ситуацію та перманентні зміни в країні, ТРЦ продовжує працювати для своїх клієнтів, забезпечуючи всім необхідним та підтримуючи економіку країни. Позитивним моментом, на думку лектора, є тенденція до зростання трафіку, впровадження програм лояльності для клієнтів.
Всі учасники заходу брали активну участь в обговоренні таких питань:
– «Нові виклики – нові підходи. Як змінився менеджмент та маркетинг?».
– «Орендарі. Як змінилась їх кількість та коли повернуться міжнародні бренди?».
– «Розважальні заходи в ТРЦ. Які вони під час війни?».
Щиро вдячні запрошеному гостю та організаторам за змістовний захід і ґрунтовну дискусію у творчій атмосфері.
Зустріч представника Компанії Algoos Study Work and Travel
зі студентами ЧТЕІ ДТЕУ
2 жовтня 2023 року відбулася вже традиційна зустріч представника Компанії Algoos Study Work and Travel Іріна Таінчук зі студентами ЧТЕІ ДТЕУ.
Участь у зустрічі також взяв керівник Центру розвитку кар’єри, практичної підготовки та працевлаштування студентів і випускників ЧТЕІ ДТЕУ, доцент Андрій Круглянко.
Ключовими темами розмови стали презентації напрямів стажування і проходження практики у готельно-туристичній та транспортній сферах бізнесу в Греції, Кіпрі, Португалії.
Студенти зацікавилися наданими можливостями, задавали запитання, ділилися власним досвідом перебування та роботи за кордоном. Обговорювали, яким чином і за допомогою яких механізмів та конкретних посад та обов’язків можна покращити мовні навички, удосконалити практичні вміння та поглибити отримані теоретичні знання.
Результатами зустрічі стало поглиблення розуміння особливостей практичної підготовки за кордоном, а також домовленість у найближчій перспективі провести відповідну профільну зустріч у форматі офлайн у м. Чернівці.
Ярмарок кар’єри - 2023
26 травня 2023 року на базі Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ відбувся Ярмарок кар’єри - 2023, у якому взяли участь підприємства, організації та установи міста Чернівців та Чернівецької області, а також студенти та випускники ЧТЕІ.
Організатором та ініціатором заходу виступив Центр розвитку кар’єри, практичної підготовки та працевлаштування студентів і випускників ЧТЕІ ДТЕУ.
На початку ярмарку Ірина Лошенюк, заступник директора аступник директора з навчально-педагогічної роботи, організації та забезпечення освітньо-виховного процесу зазначила важливість взаємодії працедавців та студентів і випускників на всіх етапах пошуку роботи та просування у кар’єрі.
Модератор заходу, керівник центру Андрій Круглянко, к.е.н., доцент, зазначив на необхідності врахування актуальних вимог роботодавців та постійному навчанні для здобуття необхідних вмінь та навичок.
Загалом, свої вакансії на Ярмарку кар’єри представили відомі компанії міста та області, серед яких:
- група компаній «Вікторія» (бухгалтерський, податковий, юридичний аутсорсинг юридичних осіб та підприємців);
- компанія «Світ замків» (офлайн та онлайн торгівля);
- головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області;
- АТ «Чернівцігаз»;
- компанія «Пік Софт» (ІТ-компанія);
- ТОВ «Чернівецька філія СЕ Борднеце Україна» (виробництво);
- ресторан «Білий дім»;
- компанія Uki Service (аутсорсингові послуги).
Різноманіття вакансій від офіціанта та кухаря ресторану до завідувача складом торгово-логістичної компанії окреслило широку зацікавленість роботодавців у студентах інституту. Зазначимо, що багато із роботодавців у минулому є випускниками ЧТЕІ ДТЕУ, а дехто з них і сьогодні навчається в інституті, опановуючи нові освітні програми.
Результатом Ярмарку стало формування первинної бази вакансій та домовленість у її постійному оновленні роботодавцями, які були присутні на зустрічі, а також у подальшій взаємодії між інститутом, роботодавцями та здобувачами вищої освіти.
Захід щодо моніторингу працевлаштування випускників ЧТЕІ ДТЕУ
13 березня 2023 року за ініціативи Центру розвитку кар’єри, практичної підготовки та працевлаштування студентів і випускників відбувся захід щодо моніторингу працевлаштування випускників ЧТЕІ ДТЕУ за участю заступника директора з навчально-педагогічної роботи, організації та забезпечення освітньо-виховного процесу к.т.н., доцента Ірини Лошенюк, начальника відділу навчально-методичної роботи акредитації та ліцензування Галини Полянко, завідувача практикою відділу навчально-методичної роботи акредитації та ліцензування к.е.н., доцента Андрія Круглянка, завідувачів кафедр фінансів, обліку і оподаткування д.е.н., професора Алли Чорновол, менеджменту, маркетингу і міжнародної логістики к.е.н., доцента Валентини Чичун, харчових технологій, готельно-ресторанного і туристичного сервісу к.т.н., доцента Каріни Паламарек, начальника навчального відділу к.е.н., доцента Ірини Мустеци, викладачів та працівників інституту.
Модератори заходу – к.т.н., доцент Ірина Лошенюк, к.е.н., доцент Андрій Круглянко та к.е.н., доцент Любов Гут окреслили поточний стан справ із працевлаштуванням випускників ЧТЕІ ДТЕУ різних років випуску, наголосили на актуальності моніторингу кар’єрної траєкторії випускників, ймовірного їх подальшого навчання у межах нових сучасних освітніх програм, що пропонуються в ЧТЕІ ДТЕУ з метою актуалізації освіти та здобуття нових компетентностей та знань, що відповідають поточним вимогам ринку праці.
Серед іншого під час зустрічі були обговорені питання особливостей працевлаштування студентів і випускників різних спеціальностей у сфері економіки, менеджменту, обліку і оподаткування та суміжних сферах. Торкнулися питання самозайнятості випускників, які вирішили стати фізичними особами – підприємцями.
Піднімалося питання забезпечення стійкості зворотнього зв’язку із випускниками, залучення їх до освітнього процесу у якості стейкхолдерів, потенційних і діючих роботодавців.
Результатом зустрічі стала актуалізація результатів моніторингу працевлаштування випускників та пропозиція впроваджувати у освітній процес елементи дуальної форми навчання у співпраці інституту, здобувача і випускника ЧТЕІ ДТЕУ у якості роботодавця.
Семінар-тренінг на тему
«Проблеми застосування РРО/ПРРО та платіжних терміналів
у сучасних умовах воєнного стану: обліково-податковий аспект»
10 березня 2023 року відбувся семінар-тренінг на тему «Проблеми застосування РРО/ПРРО та платіжних терміналів у сучасних умовах воєнного стану: обліково-податковий аспект» для студентів спеціальностей «Облік і оподаткування» і «Фінанси, банківська справа та страхування». У заході взяли участь викладачі кафедри фінансів обліку і оподаткування на чолі з завідувачкою, д.е.н., проф. Алла Чорновол та консультант із податкового аутсорсингу підприємців спрощеної системи оподаткування, к.е.н., доцент кафедри менеджменту, маркетингу і міжнародної логістики Андрій Круглянко.
Модератори заходу – доценти Юлія Маначинська та Конон Багрій –наголосили на актуальності теми семінару-тренінгу саме для фахівців з обліку та фінансів в умовах цифрової економіки.
Спікером заходу виступив Андрій Круглянко, фахівець, що має багаторічний досвід податкового супроводу фізичних осіб – підприємців у питаннях застосування реєстраторів розрахункових операцій, зокрема програмних (РРО/ПРРО). На семінарі були розглянуті як загальні питання застосування РРО/ПРРО та платіжних терміналів, так і особливості їх застосування у період дії воєнного стану в Україні. Зокрема, торкнулися аспектів відповідальності за порушення законодавства у сфері РРО/ПРРО і платіжних терміналів, нарахування, застосування та стягнення штрафних санкцій.
Серед іншого під час зустрічі були обговорені питання особливостей працевлаштування студентів і випускників згаданих спеціальностей у сфері податкового консалтингу.
Результатами зустрічі став обмін інформацією, обговорення актуальних питань використання РРО/ПРРО та платіжних терміналів у роботі суб’єктів підприємництва. Учасники звернули увагу на необхідність проведення подібних семінарів-тренінгів.
Щиро вдячні Андрію Круглянку за цікаву, актуальну та практичну інформацію, а також можливість отримати нові знання.
Презентація літньої практики для судентів ЧТЕІ ДТЕУ
від Algoos Study Work and Travel
6 березня 2023 року відбулася зустріч студентів 3 та 4 курсів ЧТЕІ ДТЕУ спеціальностей 073 «Менеджмент», 181 «Харчові технології», 241 «Готельно-ресторанна справа», викладачів інституту та керівника Центру розвитку кар’єри, практичної підготовки та працевлаштування студентів і випускників ЧТЕІ ДТЕУ Андрія Круглянка з Іріною Таінчук, представником компанії Algoos Study Work and Travel. Темою заходу стала співпраця Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ і компанії у сфері проходження студентами міжнародних практик та стажувань. Учасниками зазначено, що інтересам кожної з сторін відповідає спільна і погоджена реалізація проєкту співробітництва з метою стажування/практики та впровадження елементів дуальної освіти у професійно-практичну підготовку студентів. Виконання даного проєкту включає удосконалення наявних та набуття нових професійних знань, умінь та навичок, вивчення та засвоєння нових технологій, техніки, набуття додаткових знань з іноземних мов.
Акцент було зроблено на співпраці у готельно-ресторанній та туристичній сферах для проходження професійної практики студентами інституту у відповідних закладах Греції та на Кіпрі, а також Португалії, Іспанії та Італії.
Результатами зустрічі став обмін інформацією, обговорення актуальних вакансій для студентів, вимог та очікувань закордонних роботодавців до потенційних працівників, зокрема тих, хто не має відповідного досвіду та навичок.
ІТ-конференція та Ярмарок вакансій
14 травня 2022 року студенти Чернівецького торговельно-економічного інституту Державного торговельно-економічного університету, очолювані керівницею центру розвитку кар’єри, практичної підготовки та працевлаштування студентів і випускників ЧТЕІ Наталією Канут, взяли участь в ІТ-конференції та Ярмарку вакансій, що відбувалися у культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука. Захід був організований «Європейською асоціацією програмної інженерії EASE» за сприяння Чернівецької міської ради та участі представників топових ІТ-компаній України і світу: ALLSTARSIT, Укртелеком, NIX, Powercode Academy, Digital Data Consulting, KeepSolid, Drivovo, Idealn You та інших.
Під час заходу студенти інституту мали можливість ознайомитися із особливостями роботи та корпоративною культурою сучасних ІТ-компаній, прослухати актуальні лекції відомих стейкголдерів, а також пройти співбесіди на запропоновані вакансії у представлені ІТ-компанії.
Тим часом пані Наталія Канут спільно з представниками Чернівецької міської філії Чернівецького обласного центру зайнятості Анною Нестеровою (заст. директора) та Тетяною Запаранюк (нач. відділу взаємодії з роботодавцями) провели консультації з топ-менеджерами та HR-директорами компаній з питань працевлаштування у сфері ІТ.
Щиро вдячні організаторам за надані вакансії, цікаві виступи спікерів, креативні локації, розуміння необхідності спільних зусиль представників бізнесу та освіти у подоланні наслідків війни і відбудові національної економіки України!
Засідання Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку
26 квітня 2022 року у ЧТЕІ ДТЕУ відбулося засідання Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку в режимі онлайн.
Захід розпочала керівник Школи, завідувачка кафедри фінансів та банківської справи, д.е.н., професорка Алла Чорновол, яка наголосила, що одним із найважливіших завдань на шляху вдосконалення якості вищої освіти та набуття здобувачами практичних навичок є функціонування навчальних і науково-дослідних лабораторій, практичних кабінетів при кафедрах.
З вітальним словом до учасників засідання звернувся заступник директора з науково-методичної роботи, міжнародних зв’язків та інноваційного розвитку, д.е.н., професор Василь Кифяк. Він акцентував увагу на важливості надання компетентнісної освіти, що забезпечується поєднанням теоретичного і практичного навчання.
З доповіддю на тему «Роль навчально-методичного комплексу лабораторії (кабінету) у підвищенні ефективності заняття у вищій школі» виступили к.т.н., доцент кафедри технології та організації готельно-ресторанного бізнесу Ольга Романовська, завідувач навчальної лабораторії Анастасія Паращук, стейкголдер – інженер-технолог ПП «Перепічка» Любов Ревуцька.
Також відбулося інформування слухачів школи про результати стажування та підвищення кваліфікації науково-педагогічних та педагогічних кадрів ЧТЕІ ДТЕУ.
Завідувач практики відділу навчально-методичної роботи, акредитації та ліцензування Наталія Канут прозвітувала про проходження атестації на відповідність займаній посаді та підвищення кваліфікації на базі підприємства ПрАТ «Імпульс», за результатами якого надала:
- пропозиції щодо диференційованого підходу до організації практичної підготовки у ЧТЕІ ДТЕУ;
- пропозиції щодо вдосконалення «Пам’ятки роботодавцям» та доповнення фахових вимог і компетентностей до випускників інституту за рекомендаціями стейкголдерів;
- рекомендації щодо підвищення ефективності проведення практичної підготовки здобувачів вищої освіти усіх рівнів та форм навчання, які здобувають вищу освіту у ЧТЕІ ДТЕУ;
- пропозиції щодо впровадження інноваційних інструментів організації практичної підготовки, сформовані за результатами підсумкового вебінару стажування на тему «Методика організації проведення практичної підготовки на базі «ПрАТ «Імпульс».
Тетяна Незвещук-Когут, к.е.н., доцент кафедри технології та організації готельно-ресторанного бізнесу, проінформувала про проходження стажування на тему «Антикризова діяльність закладів HoReCa на засадах сталості у постковідний період» в Академії готельного господарства. Стажування включало навчання з 6 модулів:
- сталий розвиток закладів HoReCa;
- розробка стратегії роботи закладів HoReCa;
- розробка інноваційних продуктів та послуг у постковідний період для закладів HoReCA;
- удосконалення сервісної діяльності закладів;
- антикризовий менеджмент;
- тренди та кращі практики у роботі закладів HoReCa.
Антоніна Каспрук, ст. викладач кафедри фінансів та банківської справи, поділилася досвідом, отриманим від участі у ІІІ Міжнародній програмі підвищення кваліфікації керівників закладів освіти і науки, а також педагогічних та науково-педагогічних працівників «Нобелівський курс: нові знання, ідеї, досвід, цінності, компетентності». За результатами підвищення кваліфікації Антоніна Каспрук отримала Міжнародний сертифікат № 5650 від 20.01.2022 р.
Наприкінці зустрічі слухачі Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку мали змогу задати питання та отримати кваліфіковані відповіді, що викликало дискусію та зацікавлення в обговоренні.
Щиро вдячні доповідачам і всім присутнім за ґрунтовні доповіді, співпрацю у творчій атмосфері.
Круглий стіл на тему:
«Розвиток муніципальних фінансів України в умовах економічних перетворень»
19 квітня 2022 року кафедрою фінансів та банківської справи ЧТЕІ ДТЕУ було проведено круглий стіл на тему «Розвиток муніципальних фінансів України в умовах економічних перетворень» за участю науковців, практичних працівників і студентів. Захід проведено в рамках договору співпраці ЧТЕІ ДТЕУ з Департаментом фінансів Чернівецької обласної військової адміністрації, Управлінням Західного офісу Державної аудиторської служби України в Чернівецькій області, Управлінням Державної казначейської служби України у місті Чернівцях Чернівецької області.
Модераторами круглого столу були: завідувач кафедри фінансів та банківської справи, д.е.н., професор Чорновол А.О., к.е.н., доцент Ковалевич Д.А., к.е.н., доцент Рошило В. І.
На початку заходу з вітальним словом виступив заступник директора з науково-методичної роботи, міжнародних зв’язків та інноваційного розвитку ЧТЕІ ДТЕУ, д.е.н., професор Василь Кифяк, який наголосив на значенні муніципальних фінансів у складних умовах воєнного стану та необхідності подолання фінансово-економічноі? кризи.
Завідувач кафедри фінансів та банківської справи, д.е.н., професор Алла Чорновол відзначила актуальність перспективи поглиблення фінансової децентралізації в Україні і дослідження проблематики муніципальних фінансів, а також підкреслила важливість співпраці викладачів інституту з фахівцями фінансових установ сфери державних фінансів з метою практичної підготовки майбутніх фінансистів.
Директор Департаменту фінансів Чернівецької обласної військової адміністрації Анжела Дякова виступила із доповіддю, у якій розкрила проблематику фінансового забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування, провела моніторинг рівня фінансової спроможності територіальних громад Чернівецької області та окреслила потенціал формування нової системи управління і розвитку на місцевому рівні.
У виступі в.о. начальника Управління Державної казначейської служби України у м. Чернівцях Богдана Гуменного було наголошено на важливості функціонального призначення Державної казна¬чейської служби України щодо вирішення всього комплексу завдань, пов’язаних з касовим виконан¬ням місцевих бюджетів за умов воєнного стану.
У доповіді начальника Управління Західного офісу Державної аудиторської служби України в Чернівецькій області Павла Перепічки було розкрито роль фінансового контролю як обов’язкового елементу управління муніципальними фінансами та дієвого інструменту, що дає змогу підтримувати фінансову дисципліну і підвищує ефективність використання бюджетних коштів на місцевому рівні.
Доповіді супроводжувалися жвавою та конструктивною дискусією між учасниками круглого столу.
Колектив кафедри фінансів та банківської справи Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ щиро дякує нашим партнерам за участь у круглому столі. Особливо корисним такий досвід є для студентів, це допоможе їм впоратися з завданнями та викликами реформування сфери місцевого самоврядування в Україні.
За результатами науково-практичних дискусій учасниками круглого столу виокремлено пропозиції щодо основних напрямів розвитку муніципальних фінансів України та підготовлено резолюцію.
Атестація завідувача практики
відділу навчально-методичної роботи, акредитації та ліцензування
7 квітня 2022 року у ЧТЕІ ДТЕУ відбулась атестація на відповідність займаній посаді завідувача практики відділу навчально-методичної роботи, акредитації та ліцензування Канут Наталії Стефанівни.
Атестаційна комісія заслухала звіт Канут Н. С. про основні напрямки діяльності на посаді завідувача практики та ключові й особливі питання організації практичної підготовки у ЧТЕІ ДТЕУ.
Також на розгляд атестаційної комісії Канут Н. С. подала результати проходження підвищення кваліфікації на базі підприємства ПрАТ «Імпульс», у т. ч.:
- пропозиції щодо диференційованого підходу до організації практичної підготовки у закладах вищої освіти;
- пропозиції щодо вдосконалення «Пам’ятки роботодавцям» та доповнення фахових вимог і компетентностей до випускників інституту за рекомендаціями стейкголдерів;
- рекомендації щодо підвищення ефективності проведення практичної підготовки здобувачів вищої освіти усіх рівнів та форм навчання, які здобувають вищу освіту у ЧТЕІ ДТЕУ;
- пропозиції щодо впровадження інноваційних інструментів організації практичної підготовки, сформовані за результатами підсумкового вебінару стажування на тему «Методика організації проведення практичної підготовки на базі «ПрАТ «Імпульс»».
Під час атестації доповідач та атестаційна комісія обговорили особливості проведення практичної підготовки у дистанційному режимі, а також можливості та умови проходження здобувачами вищої освіти стажування на підприємствах, в установах та організаціях у сучасних особливих умовах (карантин, воєнний стан тощо).
Засіданням Атестаційної комісії (протокол № 2 від 07.04.2022 р.) прийняли рішення атестувати Канут Наталію Стефанівну на відповідність займаній посаді завідувача практики.
Бажаємо успіхів у подальшій роботі!
Майстер-клас на тему «Співпраця освіти та бізнесу у майбутній розбудові України»
31 березня 2022 року відбувся майстер-клас на тему «Співпраця освіти та бізнесу у майбутній розбудові України» у режимі онлайн. Запрошеним гостем став стейкголдер, директор ПП ВКФ «Промсервіс» Борис Орачов.
Майстер-клас організований Центром розвитку кар’єри, практичної підготовки та працевлаштування студентів і випускників ЧТЕІ ДТЕУ (керівник – Наталія Канут) та кафедрою обліку і оподаткування (зав. кафедри – Світлана Лучик) з метою презентації діяльності виробничо-торговельного підприємства, обміну досвідом щодо організації діяльності у період воєнного стану та подальшої відбудови економіки країни, а також з метою подальшого працевлаштування студентів і випускників інституту.
Модератор майстер-класу – к.е.н., доцентка Юлія Маначинська.
Захід відкрила Ірина Лошенюк, заступниця директора з навчально-педагогічної роботи, організації та забезпечення освітньо-виховного процесу, яка висловила чітку впевненість у перемозі України та зазначила, що спільні зусилля бізнесу й освіти є основою розбудови нашої держави. Насамкінець виступу побажала плідної роботи і вирішення усіх поставлених завдань.
Борис Орачов, який є випускником ЧТЕІ ДТЕУ, презентував діяльність ПП ВКФ «Промсервіс» як успішного виробничо-торговельного підприємства з майже 20-літнім досвідом діяльності у сфері виробництва та реалізації промислового устаткування, машин і систем для сільського господарства, харчової та переробної промисловості, а також комп’ютерних та інформаційних систем, програмного забезпечення.
Також під час доповіді пан Борис відзначив вагомість та практичність знань, отриманих у ЧТЕІ ДТЕУ. Без них, як і без наполегливої праці його підприємства, не вдалося б реалізувати понад 120 проєктів зі створення автоматизованих ваговимірювальних комплексів, будівництва вагонних і автомобільних ваг, автоматизації процесу зважування та приймання сировини. Окрім цього, спікер розповів про наявні вакансії для подальшого працевлаштування студентів інституту.
Щиро дякуємо стейкголдеру Борису Орачову за чітку, патріотичну позицію щодо необхідності спільних зусиль представників бізнесу та освіти у подоланні наслідків війни, а також за надання можливості студентам інституту брати участь у відбудові національної економіки України.
Впевнені у подальшій плідній та продуктивній співпраці!
Підписання Меморандуму про співпрацю між ЧТЕІ ДТЕУ та ПП ВКФ «Промсервіс»
31 березня 2022 року відбулася зустріч з приводу підписання Меморандуму про співпрацю між Чернівецьким торговельно-економічним інститутом Державного торговельно-економічного університету та ПП ВКФ «Промсервіс», діяльність якого пов’язана з виробництвом, оптовою та роздрібною торгівлею машин та устаткування для потреб сільського господарства; реалізацією комп’ютерного обладнання, електронної апаратури; комп’ютерним програмуванням, консультуванням з питань інформатизації та іншими видами діяльності у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем.
Під час зустрічі директор ПП ВКФ «Промсервіс» Орачов Борис Іванович та заступник директора з науково-методичної роботи, міжнародних зв’язків та інноваційного розвитку ЧТЕІ ДТЕУ Кифяк Василь Федорович висловили спільну впевненість у необхідності співпраці закладів вищої освіти з провідними стейкголдерами Буковини. Основними напрямами діяльності є: інформаційні технології, діджиталізація та комп’ютеризація, а також розвиток сучасних технологій у сфері сільського господарства, який буде особливо актуальним у післявоєнний час для забезпечення синергетичного ефекту при подоланні наслідків військових дій та відбудови могутньої європейської країни – України!
Впевнені в Україні! Впевнені у перемозі!
Відеопрезентація благодійної організації «Благодійний фонд «IT-Паросток»»
З метою популяризації благодійництва як виду соціально відповідальної діяльності українських підприємств у ЧТЕІ ДТЕУ для студентів та співробітників відбулася відеопрезентація благодійної організації «Благодійний фонд «IT-Паросток»» (м. Одеса) у режимі онлайн.
Захід відкрила начальник навчального відділу ЧТЕІ ДТЕУ Мустеца Ірина, яка відзначила унікальну можливість для студентів інституту поспілкуватися зі стейкголдером, котрий пропонує інноваційні підходи в організації практичної підготовки та стажування здобувачів вищої освіти, у тому числі у сфері благодійництва.
Представник БО «Благодійний фонд «IT-Паросток»» Роговський Андрій запропонував студентам різноманітні форми співпраці, можливість отримання грантів, допомогу в оформленні документації, відкритті власного бізнесу. Також розповів про принципи та види соціальної відповідальності підприємств, надання низки вакансій для студентів та випускників тощо.
Присутні на заході викладачі інституту, зав. практикою взяли участь в обговоренні проблем зв’язків науки і практики, необхідності реалізації інноваційних підходів у питаннях практичної підготовки та стажування студентів, посиленого вивчення іноземних мов, особливо англійської. Усі погодились з важливістю залучення кожного українця до благодійництва, що вкрай необхідно для нашої країни у найважчі часи.
Щиро вдячні благодійній організації «Благодійний фонд «IT-Паросток»» за цікаву та інформативну зустріч!
Впевнені в Україні! Впевнені в перемозі!
Мініярмарок вакансій
15 лютого 2022 року у Чернівецькій міській філії Чернівецького обласного центру зайнятості (вул. Воробкевича, 37) відбувся мініярмарок вакансій для усіх районних філій Чернівецького обласного центру зайнятості, роботодавців та пошукачів роботи. Від ЧТЕІ ДТЕУ у зазначеному заході взяла участь завідувачка практикою, керівниця центру розвитку кар’єри, практичної підготовки та працевлаштування студентів і випускників Наталія Канут.
Також під час ярмарку менеджер з персоналу ТОВ «Аутомотів Електрік Україна» Олена Нашиба розповіла про вакансії та умови роботи у товаристві, що пропонуватимуться серед студентів та випускників Інституту.
Результатами проведеної роботи під час заходу стали: подання до підписання Меморандуму про співпрацю між ЧТЕІ ДТЕУ та ТОВ «Аутомотів Електрік Україна»; надання переліку вакансій для студентів та випускників; проведення профорієнтаційної роботи та презентація діяльності Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ для майбутніх вступників.
Щиро дякуємо Чернівецькій міській філії Чернівецького обласного центру зайнятості за запрошення та організацію мініярмарку, а також за довготривалу і плідну співпрацю та надану можливість налагоджувати взаємозв’язок із стейкголдерами на єдиній комунікаційній платформі.