Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету

Сертифікована система управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015

Година пам’яті «Три роки незламності»




24 лютого 2025 року в ЧТЕІ ДТЕУ пройшла загальноінститутська година пам’яті «Три роки незламності» в онлайн-режимі.

24 лютого 2025 року минув третій рік від початку повномасштабного збройного вторгнення рф на територію України. Кожен українець назавжди запам’ятає ранок, який почався словами «Вставай! Війна почалася!». Цей день змінив життя кожного з нас. І кожен з нас відчув подих війни на собі. Три роки, сповнені страждань, страшних випробувань, втрат, розпачу, розлук… Три роки мужності, незламності, героїчного спротиву… І впродовж кожного з цих 1094 днів наші захисники на межі людських можливостей роблять все, щоб ворог не досяг своєї мети, наближаючи нас до Перемоги.

Цей важливий та емоційний захід організували співробітники бібліотеки інституту. Модератором онлайн-зустрічі стала Тетяна Діонісіївна Корольова, завідувач бібілотеки, репозитарію ЧТЕІ. Спікер - заступник декана факультету історії, політології та міжнародних відносин з виховної та організаційної роботи Чернівецького національного університету Микола Васильович Глібіщук, кандидат історичних наук, асистент кафедри всесвітньої історії, провідний науковий співробітник Чернівецького обласного краєзнавчого музею. У своїй промові «Війна в історії: роздуми з приводу контексту сучасної російсько-української війни» Микола Васильович провів історичні паралелі між російським вторгненням в Україну та Першою і Другою світовими війнами, дослідив неабияку схожість реалій трьох війн у житті української нації, розвіяв штучно вигадані міфи про «братні народи» і «єдиний народ», а також довів, що українці завжди мобілізовані та незламні, коли мова йде про здобуття держави та її захист.

Студенти, викладачі, співробітники з великим сумом згадали полеглих випускників інституту, серед яких Андрій Бурчак, Михайло Луцик, Сергій Пенюк, Олег Свінціцький, Сергій Римлянський, Вадим Гулеватий, Артур Голодрига. Хвилиною мовчання та щирою молитвою вшанували пам'ять усіх загиблих у цій жорстокій війні. Інформаційним доповненням заходу стала тематична виставка літератури «Моя Україна вільна і непереможна». В експозиції представлено видання з фонду бібліотеки, що висвітлюють історичні, культурні аспекти становлення України й української мови, особливості національної символіки, визначні події та постаті у боротьбі за незалежність нашої держави. Ознайомитися з книгами можна у читальній залі бібліотеки в центральному корпусі інституту.

Такі меморіальні заходи є нашим внеском у збереження пам’яті про тих, хто віддав своє життя за Україну, за своє місто, свою родину, за вільне та мирне майбутнє.



Фотозвіт...



Година пам’яті «Три роки незламності»