Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету

Сертифікована система управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015

Початок роботи над проєктом
«Зв’язки між теорією і практикою в транскордонній освіті в Румунії та України»




1 січня 2025 року Чернівецький торговельно-економічний інститут ДТЕУ став переможцем проєкту, який буде фінансуватися Програмою Interreg Vl-A NEXT Hungary Slovakia Romania Ukraine 2021-2027.

За ініціативи директора інституту професора Анатолія Вдовічена та заступника директора з науково-методичної роботи, міжнародних зв’язків та інноваційного розвитку професора Василя Кифяка було підписано угоду на виконання проєкту в рамках програми Interreg з головним партнером Сучавським університетом імені Штефана чел Маре (м. Сучава, Румунія). Ідентифікатор виконуваного ЧТЕІ ДТЕУ Проєкту: HUSKROUA/23/RS/3.1/043, акронім проекту: LINKSROUACBE, назва: «Зв’язки між теорією і практикою в транскордонній освіті в Румунії та України».

Транскордонні програми Interreg, які реалізуються в рамках Політики згуртованості Європейського Союзу, є важливими інструментами для збалансованого та інтегрованого територіального розвитку. Незважаючи на невеликий бюджет, програми відіграють вирішальну роль у зміцненні регіональної та міської співпраці та розвитку прикордонних територій. Програма Interreg Vl-A NEXT Hungary Slovakia Romania Ukraine 2021-2027 реалізується в рамках Політики згуртованості в рамках фінансової програми Європейського Союзу на 2021-2027 роки в рамках Інструменту сусідства, розвитку та міжнародного співробітництва (NDICI), основного фінансового інструменту для зовнішніх дій ЄС, встановлених Імплементаційним регламентом Комісії (ЄС) № 2021/947 (NDICI Імплементаційний регламент) і імплементовано Регламентом Загальних положень (CPR) № 2021/1060 Європейського Парламенту, а також (Interreg) Регламентом (ЄС) № 2021/1059 Європейського Парламенту.

Основною метою Проєкту виконуваного в ЧТЕІ ДТЕУ є розширення доступу населення Чернівецької області до нових інноваційних технологій ведення бізнесу, вдосконалення системи вищої економічної освіти через транскордонне співробітництво та встановлення гармонійних сусідських відносин з країнами ЄС. Проєкт передбачає також адаптацію навчальних програм ЧТЕІ ДТЕУ, як флагмана економічної освіти Буковини, до динамічних вимог поточного ринку праці та цифрової економіки. Інтеграція передових технологій забезпечить синтез онлайн-освітніх платформ, які нададуть доступ до інноваційних освітніх ресурсів, адаптованих до вимог сучасного ринку праці. Реалізація Проєкту забезпечить студентів прикордонних регіонів України та Румунії рівним доступом до сучасних актуальних практичних економічних знань, що сприятиме їх конкурентоспроможності на ринку праці. Також запроваджене Проєктом партнерство навчальних закладів обох країн сприятиме скоординованому підходу до вирішення кадрових регіональних проблем бізнесу.

У межах Проєкту заплановано проведення актуальних круглих столів, науково-практичних конференцій, наукових досліджень, розробки актуальних навчальних програм та створення цифрової лабораторії автоматизації бізнес-процесів.

Проєкт забезпечить залучення до співпраці широкого кола публічних інституцій, представників регіонального бізнесу. Це дозволить не лише досягти короткострокових результатів у вигляді реалізованих ініціатив і заходів, але й забезпечить перспективні досягнення у сфері розвитку економіки Чернівецької області.

ЧТЕІ ДТЕУ щиро вдячний всім партнерам за співпрацю!



Фотозвіт...



Початок роботи над проєктом «Зв’язки між теорією і практикою в транскордонній освіті в Румунії та України»