Лекція «Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час»
в рамках заходів із платіжної безпеки від Національного банку України
28 жовтня 2024 року в рамках заходів із платіжної безпеки від Національного банку України у Чернівецькому торговельно-економічному інституті ДТЕУ відбувся цикл теоретичних занять доцента кафедри фінансів, обліку і оподаткування Юлії Маначинської для студентів освітнього ступеня «бакалавр» спеціальностей «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» та «Облік і оподаткування».
Фокус лекції «Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час» був зосереджений на безпечному управлінні грошима та важливості відповідального ставлення до особистих фінансів, усвідомлення потенційних фінансових ризиків та вміння захищати свої гроші, а також всебічного поширення інформації про платіжну безпеку.
Окрему увагу було відведено схемам шахрайства у воєнний час, а саме: зламам сторінки у соціальних мережах; шахрайству з використанням технології спуфінг та під виглядом соціальних виплат; смс-розсилці від шахраїв та телефонному шахрайству.
З лекції «Історія шахрайства з грошима: від фальшивомонетництва до кібершахрайства» студенти ЧТЕІ ДТЕУ дізналися повчальні історії фальшивомонетників та види покарань за фальсифікацію, які застосовувалися на загальнодержавному рівні.
Щиро дякуємо Національному банку України за наданий доступ до матеріалів, а також за можливість одержання актуальної інформації щодо захисту особистих фінансів та безпеки свого майбутнього.
Заходи відбуваються за підтримки Проєкту USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу» в межах Всеукраїнських інформаційних кампаній з протидії платіжному шахрайству #ШахрайГудбай та #КібербезпекаФінансів.