Засідання Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку
20 червня 2024 року на базі ЧТЕІ ДТЕУ було проведено засідання Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку.
У роботі засідання взяв участь заступник директора з науково-методичної роботи, міжнародних зв’язків та інноваційного розвитку, д.е.н., професор Василь Кифяк. Василь Федорович виступив з вітальним словом, наголосивши на актуальності запланованих питань роботи школи і їх впровадження в науково-педагогічні процеси інституту.
Під час роботи школи виступив Андрій Циганок – провідний актор Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені О. Кобилянської, «Відмінник освіти України», лауреат премії ім. Ю. Федьковича Чернівецької міської ради, лауреат премії ім. О. Поповича ЧОДА, лауреат обласної мистецької премії імені Сіді Таль, «Заслужений працівник освіти України» з актуальною темою «Мовні поради для ефективної лекції: як говорити, щоб тебе почули». Андрій Михайлович звернув увагу на такі важливі аспекти, як правильно формулювати думки, доносити ідеї, утримувати увагу слухачів, будувати ефективні комунікації, як розбудити свій голос і надати йому сили, як налаштовувати слухачів на потрібний лад, розуміти і бути зрозумілим. Ця тема викликала бурхливе обговорення та питання серед слухачів школи. Щиро дякуємо Андрію Михайловичу за професійні поради!
Під час засідання також відбулося інформування про результати стажування та підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників інституту.
22 січня – 4 березня 2024 року Анатолій Вдовічен, Ірина Лошенюк, Ольга Вдовічена, Алла Чорновол, Юрій Королюк, Валентина Чичун, Конон Багрій, Сергій Рилєєв, Юрій Чаплінський, Леонід Мільман, Оксана Зеленюк, Наталія Шупрудько, Алла Шимко, Анна Кримська, Олексій Малярчук пройшли закордонне стажування в Університеті менеджменту безпеки у м. Кошице (Словаччина) на тему «Міжнародний досвід ефективного управління сучасними бізнес-процесами».
1 травня – 11 червня 2024 року Анатолій Вдовічен, Ірина Лошенюк, Ольга Вдовічена, Алла Чорновол, Юрій Королюк, Тетяна Томнюк, Юлія Табенська, Ілля Грицюк, Оксана Зеленюк, Ірина Мустеца, Конон Багрій, Олексій Малярчук пройшли стажування в Львівському торговельно-економічному університеті з питань організації освітнього процесу, інноваційних методів і технологій навчання у закладах вищої освіти.
5 лютого - 15 березня 2024 року Каріна Паламарек, Ольга Романовська, Тетяна Брикова, Любов Струтинська пройшли підвищення кваліфікації у Полтавському університеті економіки і торгівлі. Метою підвищення кваліфікації було вдосконалити та підвищити рівень знань зі спеціальності 181 «Харчові технології».
22 квітня - 31 травня 2024 року Валерія Пенюк на базі Східноєвропейської асоціації вчених (Варшава, Польща) спільно з Інститутом соціальних наук Гданського університету (м. Гданськ, Польща) пройшла підвищення кваліфікації щодо особливостей науково-педагогічної діяльності у вищій школі на основі вивчення європейського досвіду та його впровадження в підготовку фахівців економічної сфери.
6 квітня - 12 травня 2024 року Андрій Круглянко на базі Ягеллонського університету у м. Краків (Польща) пройшов підвищення кваліфікації з проєктного менеджменту та практичних навичок розроблення власних освітніх інноваційних проєктів на основі вивчення європейського досвіду та його впровадження в підготовку фахівців економічної сфери.
З 4 березня по 5 травня 2024 року Наталія Максим`юк на базі ЧНУ ім. Юрія Федьковича пройшла підвищення кваліфікації з удосконалення лінгвістичних, лінгводидактичних компетентностей з урахуванням сучасних тенденцій розвитку освіти та змішаної форми навчання в закладах вищої освіти, написання наукових і навчально-методичних праць.
15 травня – 24 травня 2024 року Юлія Маначинська пройшла Міжнародне підвищення кваліфікації на тему «Міжнародний досвід використання штучного інтелекту в освітньому процесі (частина І), організованим ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян» (IESF, м. Люблін, Польща) та Науково-дослідним інститутом Люблінського науково-технологічного парку.
Роман Гищук тричі за рік пройшов підвищення кваліфікації:
11 квітня – 11 травня 2024 року на тему «Медіаграмотність для освітян»;
24 квітня – 23 травня 2024 року в ПВНЗ «Європейський університет» на тему «Як доброчесно використовувати ChatGPT в освіті»;
6 квітня – 5 травня 2024 року в ТзОВ «Єдюкейшнал Ера» на тему «blend_IT: Опануємо змішане навчання».
За підсумками навчання всі науково-педагогічні працівники отримали сертифікати на підтвердження отриманих знань.
Щиро вдячні доповідачам та організаторам за змістовний захід, цікаві доповіді, ґрунтовну дискусію у творчій атмосфері! Сподіваємося про наступні не менш цікаві й актуальні теми, що сприятимуть вдосконаленню професійної діяльності й освітнього процесу загалом.