Кафедра фінансів, обліку і оподаткування

Програма розвитку кафедри 2020-2025 рр.
Кафедра фінансів та банківської справи Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ була створена згідно з наказом від 31.08.2020 р. № 14 «Про удосконалення організаційної структури Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ».
Відповідно до сучасних орієнтирів розвитку освіти і науки України, інтеграції України до Європейського простору стратегія розвитку кафедри фінансів та банківської справи спрямована на досягнення високої якості підготовки фахівців відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційних характеристик бакалавра та магістра з фінансів, банківської справи та страхування.
Головним завданням діяльності кафедри фінансів та банківської справи є підготовка висококваліфікованих фахівців напряму підготовки 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» шляхом:
- вміння ефектної комунікаційної взаємодії;
- самовдосконалення та адаптація у сучасному інформаційному просторі;
- формування світогляду та сприйняття сучасних проблем розвитку суспільства.
Основними напрямами діяльності кафедри є здійснення навчальної, методичної та науково-дослідної роботи, виховної роботи зі студентами.
В основу концепції діяльності кафедри покладено принцип студентоцентризму, державні стандарти вищої освіти, враховано основні принципи інтеграції вищої освіти в Україні у Європейський освітянський простір, а також реальні потреби практиків щодо формування у випускників необхідних компетентностей.
На кафедрі працює колектив висококваліфікованих науково-педагогічних працівників: 10 викладачів, в тому числі 1 доктор економічних наук, професор; 8 кандидатів наук, доцентів та 1 старший викладач. Більшість викладачів кафедри є випускниками ЧТЕІ КНТЕУ. Значна кількість викладачів кафедри має досвід практичної роботи в фінансово-кредитних установах, який вони активно використовують в процесі викладання дисциплін. Більшість викладачів кафедри має стаж науково-педагогічної роботи понад 15 років. Викладачі кафедри беруть активну участь у міжвузівських та міжнародних науково-практичних конференціях, проводять дослідження та публікують наукові статті у фахових журналах, а також постійно підвищують рівень кваліфікації. Викладачі кафедри беруть безпосередню участь у виконанні науково-дослідних тем.
Діяльність викладачів орієнтована на глибоку професійну підготовку фахівців із широким спектром охоплення сфер професійної діяльності, що забезпечує формування аналітичного базису у фахівця, здатного до прогнозування та моделювання ситуацій і сценаріїв фінансової діяльності та її макросередовища. Навчання за напрямом підготовки 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» дозволяє набути реального практичного досвіду вирішення проблем в сфері управління завдяки наявності науково-дослідної практики в установах державних фінансових органів України, страхових компаніях, на підприємствах і в комерційних банках.
Студенти проходять практику у фінансово-кредитних установах, територіальних органах Державної казначейської служби України, територіальних органах Державної фіскальної служби України, територіальних органах Пенсійного фонду України, територіальних органах Державної аудиторської служби України, страхових компаніях, банківських структурах, Департаментах (управліннях) з питань економіки місцевих органів влади та на провідних підприємствах промисловості та торгівлі регіону.